خانه / اخبار و نقد بازی ها / مافیا – شهر بهشت گمشده
مافیا – شهر بهشت گمشده

مافیا – شهر بهشت گمشده

«توماس آنجلو» یک راننده تاکسی است که طی یک ماجرا به افراد «دون سالییری» در فرار از دست پلیس کمک میکند و به خاطره مسایلی وارد گروه مافیای دون سالییری می‌شود و به یکی از مهم‌ترین اعضای گروه مبدل میگردد که بعدها مجبور به کناره گیری از گروه و … مافیا بهترین بازی سال ۲۰۰۱ شناخته شد و ده سال بعد مافیا ۲ هم نتوانست با خرج‌ها و تبلیغات بسیار جای مافیا را بگیرد. شهر بهشت گمشده در مافیا الگویی بسیار شبیه و برگرفته از شهری با همین نام در ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۳۸ است

برای بررسی این بازی و درک عمیق از  زیبایی این بازی میبایست یکی از پلیرهاییی باشید که در همان سال انتشار این بازی ، آن را تهییه و بازی کرده باشید.ابتدا از دموی آغازین بازی شروع میکنیم که با حرکت دوربین از داخل دریا شروع شده و کم کم به ساحل و در آن نمای کلی از گوشه گوشه های شهر به بیننده داده میشود.مناظری که در این دموی چند دقیقه ای گنجانده شده شامل کلیه لوکیشنهایی است که شخصیت اصلی بازی (توماس آنجلو ) در طی ماموریت های خود به آن ها سر کشی می کند.حتی فانوس دریایی خارج از شهر نیز در این دمو دیده می شود که در طی ماموریت های اصلی شما از کنار جاده فرعی منتهی به فانوس در یایی رد میشوید و هیچ گاه به رفتن به آنجا احتیاج پیدا نمیکنید.

 

از دموی این بازی که بگذریم موسیقی زیبای این بازی که در آن سال به عنوان بهترین موسیقی متن نیز انتخاب شد.صدا های کاملا طبیعی با رعایت جزئیات و افکتها با ترکیب موسیقی سال های 1920 تا 1970 آمریکا از ویژگی های بارز این بازی میباشد.

شبیه سازی اتومبیلها و اسلحه های رایج آن زمان نیز در جای خود واقعا تحسین برا انگیز میباشد.کلت معرف 1911 و یا مسلسل معروف tompason که در همه فیلمهای مافیایی دیده ایم در این بازی به زیبایی هر چه تمام تر مدل سازی شده اند.

 

بی شک شخصیت پردازی این بازی تاثیر گذارترین  چیزی میباشد که در محبوب شدن این بازی نقش داشته. دون سالیری با آن سیگار برگ همیشگی اش،رالف با آن لکنت زبانش،تام با شخصیت خشن و سام با ظاهر آرام و فرانک نیز با درایتش که نمونه بارز یک وکیل هست برای لحظه ای این را با شخصیت تام هیگان فیلم پدر خوانده مقایسه نمایید تا پی به دقیق بودن پرداخت این شخصیتها ببرید.

دوبله نسخه اصلی این بازی نیز بی شک یک شاهکار میباشد.برای درک این موضوع کافی است نسخه فارسی این بازی راکه شرکت دارینوس با دوبله فارسی به بازار داده بازی کرده تا خودتان این تفاوت را احساس نمایید.

 

بی شک سناریوی مافیا یکی از ماندگارترین درام های ژانر جنایی می باشد که پتانسیل ساخته شدن فیلم سینمایی را نیز دارد به طوری که در سالیان اخیر این اتفاق برای برخی بازیهای معروف نظیر مکس پین نیز افتاده و نسخه سینمایی آن نیز هر چند که یک فاجعه بود به بازار عرضه شده است.

 

همچنین ببینید

animation

انیمیشن کوتاه de dust 2

در این انیمیشن 9 دقیقه ای شما یک سری مشکلات و گرفتاری هایی که همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *